Od Was ♥

Od Was (bez edycji):

„W państwowej szkole, w pierwszej klasie uczę (nikt mi nie zabronił) z Twojego Elementarza. Dzieci piszą pięknie jak żaden mój rocznik. W tym tygodniu litera k. Dzieciaki dały radę, nawet te „dysgraficzne”. Moim marzeniem jest by nauka pisania była w każdej szkole.”

„Dziś był u nas klient i najpierw zapytał, czy jest u nas ten Elementarz, potem go zabrał i nam pokazywał, czy my widzieliśmy, że on jest taki piękny! Tak cudnie zrobiony, że to dzieło sztuki jest!”

„Pani Ewo, Pani Elementarz robi furorę wśród dorosłych znajomych którzy nie mają dzieci. Są to graficy, artyści… 🙂 Naprawdę piękna pozycja godna nagród. Mój 11-letni synek uwielbia ćwiczyć pisanie, choć komputer to jego drugie ja.”

„Właśnie mój dyrektor pokazał mi ten cudny elementarz. Jestem zachwycona! I już go zamówiłam w prezencie dla siostry, która sama maluje akwarele i kocha takie bajeczne projekty.”

„Mój ma 16 miesięcy i właśnie mu kupiła i jestem absolutnie zachwycona. Prawdę mówiąc, teraz nawet rozważam osobiste potrenowanie tej najelegantszej pisanki.”

„Dziś go odkryłam. Coś niesamowitego! Nie mogę przestać myśleć o nim.”

„Ostatnio nasze odkrycie. Kaligrafia!!! Ale metodą @ewalandowska i jej zestawu do nauki. Wspólnie, pod koniec dnia piszemy, piszemy, piszemy. Magia! Ja także mam swój kajecik. A co!”

„Ćwiczymy Pani kaligrafię szkolną Wciągnięci wszyscy. Polecamy wszystkim PS Chłopcy mają 9 i 12 lat. Ja także ćwiczę z nimi.”

„Trochę feedbacku o elementarzu – sprawia nam wiele radości! uczę Tytusa w domu (z powodu korony, i tego, że przewidziałam, że uczenie będzie zdalne, postanowiłam przejść na całkowite nauczanie domowe w tym roku, co bardzo sobie chwalę) czekałam na elementarz z nauką pisania, i to był strzał w dziesiątkę, Tytus już bardzo dobrze i płynnie czyta, więc wierszyki z elementarza czyta sobie sam – najpierw wersję drukowaną, a później pisaną – żadna nie stanowi problemu. Z pisaniem jest czasem kłopot, w znaczeniu – „nie chce się”. ale moja konsekwencja zrobiła swoje. codziennie piszemy choćby przez kwadrans. Dzisiaj zadałam mu stronę wprawek w zeszycie. Tytus się załamał. Aż tyle…? Ja mu na to: zobaczysz, jaką ci sprawi przyjemność pisanie, kiedy już się wprawisz. I co? Po napisaniu połowy ćwiczeń Tytus uśmiechnął się i powiedział, że faktycznie, pisanie jest przyjemne. To jest dowód na to, że logicznie wyprowadzone litery i płynne ich łączenia mogą dawać ogrom satysfakcji nawet siedmiolatkowi. Bardzo za to dziękuję

„Powiem krótko – żałuję, że ta wspaniała książka nie trafiła w moje ręce wcześniej!
Mam syna w pierwszej klasie. Pół roku uczyłam go pisać wg zwykłego, szkolnego, podręcznika i to był stracony czas. Teraz wiem dokładnie, jak ma wyglądać kształt litery, jakich błędów unikać. Zaczynamy kaligrafię od początku. Co ciekawe, nagle nauka pisania stała się interesującym wyzwaniem. Nie jest to już tylko bezładne i nudne pisanie kolejnych linijek liter, ale ciężka praca nad właściwym kształtem każdej jednej literki.
Szukałam podobnej pozycji wcześniej i nie znalazłam. Dziękuję Pani Landowskiej za tę bardzo przydatną pozycję! Razem z nami uczy się starszy syn, trzecioklasista, który ma już, niestety, nawyk szybkiego „bazgrania”, ale staramy się z tym walczyć.
„Elementarz” p. Landowskiej (wraz z „Podręcznikiem dla nauczycieli i rodziców”), powinien być, moim zdaniem, obowiązkową pozycją w szkole. Mam szczerą nadzieję, że kiedyś będzie. Jestem zachwycona! Polecam!”

„Elementarz jest wydany tak pięknie, tak starannie, z pomysłem, z klasą i charakterem, że nie można koło niego przejść obojętnie.❤️❤

„Zamówiłam od razu dwa komplety – dla siebie i dla bratanicy. Odebrałam wczoraj. Jestem zachwycona prostotą i elegancją z jaką wydano książki a także profesjonalizmem podręcznika. To ważna część edukacji.”

„Wczoraj przyszła do mnie paczuszka z całym zestawem Pani książek. Rozpoczęłam czytanie „Podręcznika” i chciałam Pani serdecznie pogratulować. Trudno mi to wszystko teraz opisać ale chciałam wyrazić mój zachwyt, począwszy od estetyki grafik, jakości wykonania, papier i to jaki jest w dotyku. Nie mogę przestać się zachwycać. A najważniejsze na koniec: merytoryczna strona podręcznika mnie powala. W sposób prosty, zrozumiały przebiegam niemal przez kolejne strony. Jestem oczarowana Pani podejściem do powrotu do korzeni, do estetyki pisma i tego jaki ma on wpływ na nasze postrzeganie świata. Otwieram oczy i serce,  abym mogła przekazać Pani wiedzę mojemu 6-latkowi, którego zdecydowałam się nauczać w systemie edukacji domowej.”

„Ilustracje Elementarza to jest coś tak pięknego, że mam ochotę je wszystkie wyciąć i poprawiać w ramki. Jestem absolutną fanką. Poza niesamowicie merytoryczną wartością książki i zeszytów ćwiczeń, to te ilustracje robią robotę. Uwielbiam wszystkie.”

„Elementarz dotarł do nas na mikołajki, jest przepiękny! Nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy naukę pisania”

„Bardzo się cieszę!!! Nielogiczności w dotychczasowych podręcznikach, z których współcześnie dzieci zmuszone są korzystać w szkołach skutkują dysgrafią. Łączenia liter – komputerowe i byle jakie, ich kształt… wszystko to woła o pomstę do nieba! Dziękuję Ewo za Twoją wytrwałość!!! Niech żyje piękno!! Dziękuję za Twój wkład do polskiej Kultury!!!”

„Też już mamy, piękna książka!”

„Bardzo potrzebna w dobie wtórnego analfabetyzmu.”

„Dzisiaj Adam Romuald Kłodecki polecił mi Pani Elementarz. Gdy tylko zobaczyłam co Pani zrobiła nie mogę wyjść z podziwu dla całego zespołu, który nad tym pracował! Tak bardzo potrzebna jest taka publikacja na polskim rynku!!! Tak bardzo cieszę się, że pojawiła się właśnie teraz, w idealnym momencie, gdy osobiście jej potrzebuję:) Dziękuje z całego serca!”

„Jakże zachwycająca litera ❤️ chylę czoła”

„Bezcenna pomoc dla dzieci, które pod czułym okiem rodziców mogą nauczyć się pięknie pisać/ istotnie szkoła nie przykłada się do kaligrafii- jest pominięta w edukacji; a dzieci piszą a raczej bazgrzą/.”

„Moje dzieci są zachwycone Elementarzem! Dziś przeczytaliśmy połowę wierszyków wszystkie się podobały, ilustracje również!”

„Jakie piękne! Takie właśnie powinny być podręczniki dla dzieci!”

„Mój zestaw właśnie dotarł. Piękniejszego Elementarza w rękach nie trzymałam… a więc pozostaje nam zabrać się do pracy.”

„Moje pismo wiele razy się zmieniało by ostatecznie być brzydkim i używanym niestety w pędzie życia… ten elementarz to naprawdę ciekawa pozycja również dla dorosłych. Można razem z dzieckiem ćwiczyć piękne pismo. Zawsze lubiłam pisać. Na pewno zamówię, w końcu też bardzo chciałabym by moje dziewczyny pisały ładnie i lekko.”

„Ja już zamówiłam… Biorąc pod uwagę obecną sytuację to nikt oprócz nas samych nie nauczy nasze dzieciaczki ładnie i sprawnie pisać ? biorę sprawy fizycznie w swoje ręce a merytorycznie w Ewy ręce ?

„Jezusicku! Już się nie mogę doczekać, aż mój gałgan będzie na etapie nauki pisania/czytania. Wiem co mu wtedy kupię.”

„Wow, z takich piękności dzieciom na pewno będzie chciało się uczyć.❤️”

„Przepiękny! Zachęca dorosłego do potrenowania kaligrafii, u nas na pewno zakupię jako przyszłą inwestycję dla 2letniej córki.”

„Ale cudo! ❤️ Mojej córeczce na pewno by się spodobał.”

„Moja babcia ma cudowny charakter pisma. A kaligrafią zaczyna interesować się moja dwunastoletnia córka, która uwielbia zapisywać – różne dzienniki, pamiętniki, notatniki – ma tego bardzo dużo. Dziękuję za polecenie takich inspirujących książek.”

„Przepiękne ilustracje. Moja siostra ma 10 lat, a ponieważ ma autyzm, to dopiero teraz zaczyna uczyć się liter. Muszę jej koniecznie kupić.”

„Jak patrzę na te zdjęcia to budzą one we mnie ocena ciekawość, aby odkryć tajemnicę kryjąca się pod tymi subtelnymi pięknymi okładkami… A przecież umiem i pisać i czytać. W dzieciństwie mama sprawdzała mi wszystkie zeszyty, bo pisałam jak kura pazurem, ale dzięki miłości do czytania książek i prowadzeniu pamiętnika gdzieś od 12 roku życia mój charakter pisma znacząco się poprawił. Również styl, przez pewien czas miałam zapędy pisarskie (i może kiedyś jeszcze je zrealizuje?)”

„To najpiękniejszy podręcznik jaki widziałam. Myślę, że mojemu synowi na pewno też kiedyś się spodoba. Kocha zwierzęta”

„Śliczny.”

„Powinien obowiązywać w klasach pierwszych!”

„O jej!!!! Jak dawno czekałam na taki podrecznik”

„Jakiż on piękny ❤️”

„Czekam z niecierpliwością. Ten podręcznik zmieni tak wiele…”

„Świetny pomysł! Większość dzieciaków pisze jak kura pazurem, niestety.”

„Piękne te ilustracje. Przypominają mi Elementarz Mariana Falskiego. Albo Jana Marcina Szancera. Aż chce się wrócić do szkoły ❤️”

„O jeny, przepiękny!”

„Ale to piękne! ❤️”

„Ależ piękne ??? sama bym popisała ….????

„przepiękne połączenie obrazu z literą! jestem zachwycona! ?

„Bosssko, czekaliśmy z niecierpliwością!”

„Wspaniałe, już się nie mogę doczekać kiedy będę mogła zamówić. Moja córeczka zaczyna przygodę z pisaniem i mam nadzieję że uda mi się ją zarazić pasją do kaligrafii.”

„Bardzo się cieszę, dzieci będą pisać wyraźniej i ładniej! ?

„Chyba wreszcie zasiądę do kaligrafii z takim podręcznikiem! ?