Polecają nas

Nasi dziadkowie, rodzice i my mamy zwykle podobne charaktery pisma. O ile jednak dziadkowie pisali pięknie, a rodzice ładnie, o tyle my – przyzwyczajeni do elektronicznych klawiatur i nigdy nie uczeni kaligrafii – niestety zwykle bazgrzemy jak kury pazurami. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie i remedium na tę przypadłość zawiera wspaniały, nowy „Elementarz” Ewy Landowskiej. 

Michał Rusinek

___________________________________________

Cieszę się, że grupa fascynatów, która współtworzy projekt „Elementarz do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania”, myśli przede wszystkim o dzieciach. O tym, by ich start w dorosłość był fascynująca przygodą. Udowadniacie, że taka może właśnie być nauka czytania i pisania. Ufam, że ta inicjatywa wesprze naturalną dziecięcą chęć do aktywnego udziału w świecie czytelniczym i nauki, da solidne podstawy do podejmowania wyzwań przyszłości, które stoją przed dziećmi całego świata.

Marek Michalak

___________________________________________

Nauka pisania to nauka myślenia i tworzenia w mózgu ścieżek, którymi przyjdzie iść w dorosłym życiu. Już wiele lat temu udowodniono, że ruchy ręki powiązane z twórczą intencją przelania na papier litery, słowa, zdania otwierają w naszych mózgach nowe połączenia. Jeśli nie stanie się to w dzieciństwie bardzo trudno je potem nawet uchylić. Niestety współcześnie używane elementarze jakby o tym zapomniały. I jest! Elementarz do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania. Dziękuję w imieniu mojego wnuka i innych dzieci.

Dorota Sumińska

___________________________________________

Biserka Čejović o Elementarzu w audycji „Kulturalna strefa” (Polskie Radio Dzieciom):

___________________________________________

To, co czyni pewne książki wyjątkowymi, to między innymi fakt, że tworzą nową jakość i wyznaczają nowe trendy. Tak też jest i w przypadku projektu, który nosi nazwę: „Elementarz do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania” prosto od Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów. Gdy Autorki spytały, czy zostałbym ambasadorem „Elementarza”, odpowiedziałem bez wahania TAK!
(…)
Elementarz do nauki pisania i czytania ułożony według metody nauki pisania powstał z potrzeby przywrócenia nauce pisania odpowiedniej rangi. Inicjatywę podjęła Ewa Landowska, zajmująca się kaligrafią i nauką pisania od 20 lat, zapraszając do współpracy neurologopedkę Izabelę Barankiewicz, ilustratorkę Kamilę Piazzę oraz projektantkę Monikę Wojtaszek-Dziadusz. Elementarz wraz z materiałami dodatkowymi tworzy zestaw genialnych książek, które kładą nacisk na naukę pięknego pisania i podkreślają rolę kaligrafii. Jest to ważne z wielu powodów, natomiast ja widzę w tym szczególny potencjał do zwinności językowej.

Przemek Staroń

___________________________________________